Space Hellas Logo Ανοιχτές Θέσεις Υποτροφίες Προστασία Προσωπικών Δεδομένων

Περιγραφή Θέσης

Cybersecurity Presales Consultant
Τοποθεσία SPACE HELLAS - ΑΘήνα
Division Διεύθυνση Δικτυακών Λύσεων

 Καθήκοντα:

§  Καταγραφή και ανάλυση αναγκών πελατών

§  Σχεδιασμός προτεινόμενης τεχνικής λύσης

§  Περιγραφή και τεκμηρίωση ολοκληρωμένης τεχνικοοικονομικής λύσης

§  Παρουσίαση ολοκληρωμένης τεχνικής λύσης στον πελάτη

§  Οργάνωση Proof of Concept

Απαραίτητα Προσόντα:

§  Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή ανάλογο εξωτερικού) στον τομέα της Πληροφορικής ή των Επικοινωνιών

§  Μεταπτυχιακό στην ασφάλεια πληροφοριακών συστημάτων

§  Εμπειρία 5 ετών σε ανάλογη θέση

§  Πολύ καλή γνώση δικτύων (LAN, WAN, Internet)

§  Πολύ καλή γνώση τεχνολογιών ασφάλειας πληροφοριών στα πεδία Νetwork, Identity, Data και Workloads

§  Άριστος χειρισμός MS Office

§  Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (σε γραπτό & προφορικό λόγο)

Επιθυμητά Προσόντα:

§  Πιστοποιήσεις κατασκευαστών στο αντικείμενο της ασφάλειας

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

§  Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες

§  Αναλυτική ικανότητα και συνδυαστική γνώση

§  Δεξιότητες λήψης αποφάσεων

§  Άνεση σε παρουσιάσεις

§  Ομαδικότητα και συνεργασία

Η εταιρία προσφέρει:

§  Άριστο εργασιακό περιβάλλον

§  Προοπτικές εξέλιξης

§  Συνεχή εκπαίδευση

§  Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Back Apply Now