Space Hellas Logo Ανοιχτές Θέσεις Υποτροφίες Προστασία Προσωπικών Δεδομένων

Περιγραφή Θέσης

IT Service Desk – End User Support Engineer
Τοποθεσία SPACE HELLAS - ΑΘήνα
Division Γενική Διεύθυνση Technology & Customer Operations

Η θέση περιλαμβάνει βάρδιες 24*7

 Απαραίτητα Προσόντα:

 §  Πτυχίο AEI/ΤΕΙ/IEK στο κλάδο Πληροφορικής / Τηλεπικοινωνιών

§  Διαπιστωμένη εμπειρία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση

§  Πολύ καλή γνώση περιβάλλοντος Windows & ικανότητα επίλυσης issues

§  Ικανότητα διαχείρισης και υποστήριξης Client εφαρμογών (on premise & cloud) σε Windows λειτουργικά συστήματα

§  Πολύ καλή γνώση εγκατάστασης, παραμετροποίησης, διαχείρισης και λειτουργίας υπολογιστών & περιφερειακών συσκευών (printers, scanners, phones, tablets, κλπ)

§  Πολύ καλή γνώση MS Office (excel, word)

§  Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Επιθυμητά Προσόντα:

§  Γνώση Ισπανικών (προφορικά & γραπτά)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

§  Ικανότητα διάγνωσης, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

§  Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες

§  Ανεπτυγμένη ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών

§  Μεθοδικότητα και συνέπεια

§  Ομαδικότητα και συνεργασία

Η εταιρία προσφέρει:

§  Άριστο εργασιακό περιβάλλον

§  Προοπτικές εξέλιξης

§  Συνεχή εκπαίδευση

§  Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Back Apply Now