Space Hellas Logo Ανοιχτές Θέσεις Υποτροφίες Προστασία Προσωπικών Δεδομένων

Περιγραφή Θέσης

IT Solutions Architect – Consultant
Τοποθεσία SPACE HELLAS - ΑΘήνα
Division Διεύθυνση ΙΤ και Cloud

Απαραίτητα προσόντα:

§  Πτυχίο ΑΕΙ ή αντίστοιχο του εξωτερικού, στον τομέα της Πληροφορικής

§  Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση presales ή σε θέση Senior ΙΤ μηχανικού υλοποίησης αντίστοιχων λύσεων

§  Εμπειρία στη ανάλυση αναγκών και προετοιμασία τεχνοοικονομικών προτάσεων σε ιδιωτικούς και δημόσιους διαγωνισμούς θα ληφθεί σοβαρά υπόψη

§  Γνώση και εμπειρία στον σχεδιασμό και ολοκλήρωση λύσεων IT (Infrastructure Modernization HCI, Virtualization, Data Protection, Disaster Recovery κλπ)

§  Εμπειρία από υλοποίηση παρόμοιων λύσεων, καθώς και πιστοποιήσεις σε συναφείς τεχνολογίες, θα ληφθούν σοβαρά υπόψη

§  Επιθυμητή εμπειρία σε Hybrid/Cloud λύσεις

§  Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

§  Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες

§  Αναλυτική ικανότητα και συνδυαστική γνώση

§  Ικανότητα διάγνωσης και ανάλυσης αναγκών πελατών

§  Άνεση σε παρουσιάσεις

§  Ομαδικότητα και συνεργασία

Η εταιρία προσφέρει:

§  Άριστο εργασιακό περιβάλλον

§  Προοπτικές εξέλιξης

§  Συνεχή εκπαίδευση

§  Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Back Apply Now