Space Hellas Logo Ανοιχτές Θέσεις Υποτροφίες Προστασία Προσωπικών Δεδομένων

Περιγραφή Θέσης

Frontend Developer
Τοποθεσία SPACE HELLAS - ΑΘήνα
Division Διεύθυνση Εφαρμογών και R&D

  Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου (ελληνικού ή ξένου Ιδρύματος), με κατεύθυνση Πληροφορικής
  • Τουλάχιστον 3 έτη εργασιακής εμπειρίας στην ανάπτυξη εφαρμογών frontend
  • Πολύ καλή γνώση και αποδεδειγμένη εμπειρία προγραμματισμού σε Angular, Javascript / Typescript και HTML 5
  • Εμπειρία σε state of the art web και hybrid app frameworks (π.χ. Electron, React)
  • Εξοικείωση με Joomla και εφαρμογές PHP
  • Καλή γνώση Βάσεων Δεδομένων (SQL DBMS , No SQL , ORM κλπ)
  • Άριστη γνώση και χειρισμός της αγγλικής και ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος
  • Γνώση σε CI / CD συστήματα και DevOps πρακτικές

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Διάθεση για απόκτηση και μετάδοση γνώσεων
  • Αναλυτική σκέψη
  • Δυνατότητα λήψης αποφάσεων

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Back Apply Now