Business Process Improvement Manager - Freshful by eMAG
Locație Freshful by eMAG (Depozit eMAG Retail)
Departament Freshful by eMAG
Cod 3722
Aplicare acum

Suntem mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac. Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut repede și suntem hotărâți să continuăm. Dorința de învățare permanentă și rezultatele concrete sunt cele care ne-au adus aici.

Peste 6000 de colegi fac parte din echipa eMAG. De la an la an investim din ce în ce mai multe resurse pentru a rămâne o organizație care învață permanent. Vrem să ne asigurăm că vei avea cei mai talentați colegi și un mediu favorabil să te dezvolți și să obții cele mai bune rezultate, pentru a deveni așa cum îți dorești la nivel personal și profesional. Hai în echipă!

Business Process Improvement Manager

Responsabilități:

·       Coordoneaza in mod direct o echipa de Project Managers si Business Analysts;

·       Defineste direcția de abordare a proiectelor curente prin cunoștințe pe care le dobândeste în legătură cu 1) obiectivele strategice ale companiei; 2) cerințele și oportunitățile pieței; și 3) resursele tehnologice și financiare disponibile pentru a realiza proiectele;

·       Este sursa de know-how principala de management de proiecte si imbunatatire de procese;

·       Lucreaza ca punct de contact intre business, Platform Managers / Product Owners, echipele de dezvoltare alocate pentru a transforma nevoile identificate in livrabile concrete;

·       Monitorizeaza in permanenta KPI-urile specifice;

·       Capabil să formeze parteneriate solide cu echipele de dezvoltare si clientii finali din business pentru a obține rezultate;

·       Urmăreste progresul proiectelor, ia decizii și face ajustari unde este necesar;

·       Anticipeaza nevoile viitoare ale organizatiei si se asigura ca proiectele implementate sunt scalabile;

·       Comunica cu membrii echipei, inclusiv transmiterea de brief-uri, conectarea sarcinilor zilnice la obiective mai mari și ofera context și sprijin;

·       Creeaza o imagine de ansamblu asupra proiectelor pentru a oferi membrilor echipei un sentiment de scop și motivație;

·       Stabileste termenele de livrare ale proiectelor și se asigura că acestea sunt respectate;

·       Urmărirea evolutia din sprint-uri și transmite actualizări părților interesate relevante;

·       Se asigura de respectarea bugetelor alocate fiecarui proiect;

·       Rezolva problemele escalate care necesită o coordonare cu alte departamente.

Cerinte:

·       Studii superioare finalizate (tehnice sau economice);

·       Cel putin 5 ani experienta intr-un post similar;

·       Capacitate de analiza si sinteza;

·       Cunostinte avansate de utilizare Microsoft Office/SQL;

·       Excelente abilitati de comunicare;

·       Orientare catre rezultate si abilitati de prioritizare a responsabilitatilor;

·       Capacitate de planificare, organizare si derulare in paralel a mai multor taskuri;

·       Experienta in Logistics & Retail Management;

·       Experienta in dezvoltare & imbunatatire procese;

·       Cunostintele de Lean/Six Sigma/Agile reprezinta un avantaj.

Te bucuri de beneficii precum:

·       Abonament medical la una dintre clinicile Medicover, MedLife sau Regina Maria;

·       Buget flexibil pe care îl poți investi în tine așa cum îți dorești: tichete de masă, tichete de vacanță, vouchere culturale, pensii private, cursuri de limbi străine, carduri-cadou eMAG, Fashion Days, Tazz, Therme și Genius, abonament la diferite săli de sport sau chiar cursuri pentru dezvoltarea ta profesională;

·       Diferite discount-uri la partenerii noștri: banking, telefonie, medicină dentară sau wellness;

·       Acces la biblioteca Bookster și credite pe platforma de sănătate psiho-emoțională Atlas;

·       Un mediu de învățare accelerată, cu acces la peste 100.000 de resurse online si platfome, academii de învățare dedicate zonei tale de business și programe de dezvoltare;

·       Un birou prietenos. Am reamenajat sediul nostru central să se potrivească modului de lucru hibrid: am dublat numărul sălilor destinate întâlnirilor și le-am echipat cu tehnologie de ultimă generație.

Ești curios să afli mai multe despre următorul pas din cariera ta? Aplică acum și, dacă te potrivești cu rolul dorit, te vom contacta pentru a stabili un interviu!